Left Banner

Left Banner

Mes Instagram'e
   

Riešinės iš vilnos – per vieną dieną

Įkėlė: Rasa Valinskienė Kategorija: Straipsniai Paskelbta: Komentarų: 0 Paspaudimai: 447

Riešinės – tai puiki pirštinių alternatyva, kai norisi sušilti, bet reikia laisvų pirštų. Na, o riešinės iš vilnos – tai dar ir stilingas aksesuaras, galintis tapti elegantiška ar žaisminga jūsų stiliaus detale. 

Kaip greitai nusivelti riešines

Riešinės gaminamos tūrinio veltinio būdu. Šiam tikslui būtina pasigaminti šabloną. Geriausia iš akytosios plėvelės. Žinote tą, kuri klojama po laminuotomis grindimis? Taigi ant akytosios plėvelės nusibraižote šabloną, išsikerpate ir imatės darbo. 

Pasiruošti tūrinio veltinio vėlimui reikia taip pat, kaip ir veliant plokščią: tiesiate burbulinę plėvelę, ant jos dedate šabloną ir klojate vilną. Pradžioje aplink kraštus, kad dalis vilnos kuokštų gulėtų ant šablono, o kita dalis už jo ribų. Tada per visą ilgį kuokštus klojate vertikaliai, o ant jų horizontalų sluoksnį. Vilną dengiate tinkleliu ir drėkinate muiluotu vandeniu. Sudrėkinę vieną pusę, šabloną apverskite ir padrėkinę jo kraštus, užlankstykite išsikišusias vilnos gijas. Visa tai atlikę, kartojate vertikalių kuokštų klojimą. Ant jų vėl keliauja išlindusiais kraštais, o ant šių horizontalūs. Vėl viską drėkinate ir užlankstote kraštus. 

Jei norite, kad jūsų riešinės iš vilnos būtų standesnės, veiksmus pakartokite, o jei viskas tinka, tada jau galima velti. 

Jei niekada neteko velti tūrinio veltinio, svarbu per anksti jo nepradėti kočioti ritinyje. Pirmiausia reikia sutvirtinti kraštines, užlenkus jas burbuline plėvele ir atsargiai pamasažuojant muiluotais pirštais. Sutvirtinę kraštines, rankomis pamasažuokite visą vilna išklotą šablono plotą, kad veltinis sukibtų, neprarastų formos ir veliant nesusidarytų raukšlės. 

Toliau velkite taip, kaip gaminant plokščią veltinį. Tik kai pastebėsite, kad gaminys susitraukė ir šablonui jame tapo per ankšta, atsargiai prakirpkite kraštą ir išimkite šabloną. Prakirptą vietą sujunkite patrindami muiluotais pirštais. Taip pat neprošal į gaminamos riešinės vidų įkišti muiluotą ranką ir gerai išmasažuoti lenkimo vietas. Šį veiksmą kartas nuo karto reikėtų atlikti viso tolesnio vėlimo metu. 

Pabaigtą gaminį gerai išskalaukite, švelniai nusausinkite ir prikišę sausų rankšluosčių ar popieriaus, palikite džiūti. 

Komentarai

Palikite komentarą