Left Banner

Left Banner

Rankdarbių el. parduotuvės Syvas.lt įkūrimo istorija

Įkėlė: Rasa Valinskienė Kategorija: Straipsniai ir patarimai - Syvas.lt Paskelbta: Komentarų: 0 Paspaudimai: 322

Idėja įkurti specializuotą rankdarbių elektroninę parduotuvę skuodiškei verslininkei Rasai Valinskienei gimė dar 2020-ais metais. Ilgus metus jautųsi neblėstančią aistrą originaliems rankų darbo gaminiams. 2021-ųjų metų pavasarį, ponia Rasa savo mylimą hobį pavertė verslu.

Kurdama išskirtinių rankdarbių ir dovanų elektroninę parduotuvę, ji siekė palaikyti talentingus smulkiuosius Lietuvos kūrėjus bei kuo daugiau žmonių perteikti idėją puošti savo namus bei dovanoti vieni kitiems vertingas, rankomis kuriamas prekes. 

Diena, pakeitusi gyvenimą

Kad jos simpatija rankdarbiams kada nors galėtų peraugti į verslą, ponia Rasa nesitikėjo. Tačiau likimas lėmė, kad vieną dieną el.paštu gautas pasiūlymas sudalyvauti Skuodo rajono savivaldybės administracijos organizuojamuose el.prekybos mokymuose, pakeitė Syvas.lt įkūrėjos gyvenimą. Pandemija, karantinas, pasiūlyta galimybė ir žmogiškas smalsumas buvo tos dedamosios dalys, tądien atvedusios prie kompiuterio ir paskatinusios paspausti Zoom nuorodą. Iki tol nei su el.prekyba, nei su el.parduotuvių kūrimu neturėjusiai nieko bendra, skuodiškei mokymų platformos „Pradinis impulsas“ organizuojami  el. prekybos mokymai ir tapo pradiniu impulsu įkurti naują verslą. Su mokymus vedusios, ilgametę el.prekybos praktiką turinčios lektorės Almos Užusienės pagalba, el.parduotuvė Syvas.lt gimė greičiau, nei per du mėnesius. 

Verslo pradžios iššūkiai

Elektroninės prekybos verslo pradžios iššūkiai prasidėjo netrukus po mokymų ir pirmos individualios konsultacijos su jau minėta el.prekybos konsultante ir lektore. Nuo tos dienos, Rasa Valinskienė priversta kasdien mokytis daugybės naujų dalykų. Prie jau turėtų keleto skirtingų veiklų prisidėjus dar ir el.prekybos verslui, skuodiškei tenka viską daryti greičiau, mažiau miegoti, būti labiau organizuotai ir disciplinuotai. Peržiūrėti ne tik darbo dienų, bet ir savaitgalių dienotvarkę teko ne tik pačiai verslininkei, bet ir jos sutuoktiniui, kuriam vis dažniau tenka pasirūpinti buitimi, namais bei šešerių metų poros sūnumi. Įveikti naujai atsiradusius padidėjusio užimtumo iššūkius, padeda žinojimas, kad toks darbo krūvis verslo kūrimo pradžioje yra normalu. Vėliau viskas vyks paprasčiau, inertiškiau, nes verslo procesai automatizuosis. 

Neblėstanti meilė rankų darbo gaminiams

Paklausta, kodėl sumanė kurti būtent tokios tematikos elektroninę parduotuvę, Syvas.lt įkūrėja sako, kad tai nebuvo spontaniškai kilusi nauja idėja.

“Mintis, kad kas nors galėtų padėti smulkiesiems Skuodo rajono kūrėjams realizuoti jų gaminamus rankdarbius, man buvo kilusi maždaug prieš 8 metus. Apie tai, kad tas „kas nors“ kažkada būsiu aš pati, nebuvau pagalvojusi. Jie – ypatingi. Gimę iš didžiulio noro kurti, išmyluoti, nuglostyti, valandų valandas laikyti rankose, glausti prie širdies. 

Namuose kuriančių žmonių yra gyva galybė. Vien Skuodo rajone jų daugybė, ką jau kalbėti apie visą Lietuvą. Mūsų rankdarbininkų kūrybiškumo potencialas yra beribis, iš jo gimsta daug unikalių grožybių. Kartais atrodo, kad Lietuva yra talentingiausių žmonių šalis. 

Dabartiniu pandemijos laikmečiu, žmonės, kuriantys namuose, neteko pagrindinių savo gaminių pardavimo kanalų – mugių, švenčių ir kt. Džiaugiuosi, kad įkūrusi el.prekybos verslą, darydama tai, kas man įdomu, galiu padėti ir kitiems. 

Mane labai įkvepia mintis, kiek daug kartu galime padaryti. Mes visi sujungti nematomais bendrystės saitais. Apsupdami save išskirtiniais rankų darbo gaminiais, galime padėti sau ir talentingiems bei nagingiems Lietuvos gamintojams. Pirkdami iš savų, padedame savo šalies ūkiui augti ir klestėti. Jeigu drugelio sparnai gali sukurti nedidelius pokyčius atmosferoje, kurie gali pakeisti tornado kelią, užlaikyti, pagreitinti ar net sutrukdyti jo atsiradimą tam tikroje vietovėje, kas žino, ką galime mes?

Komentarai

Palikite komentarą