Left Banner

Left Banner

Medinės pjaustymo lentelės: kaip jas prižiūrėti?

Įkėlė: Rasa Valinskienė Kategorija: Straipsniai ir patarimai - Syvas.lt Paskelbta: Komentarų: 0 Paspaudimai: 406

Medinės pjaustymo lentelės: kaip jas prižiūrėti?

Pastaruoju metu medinės pjaustymo lentelės tampa vis populiaresnės. Jos vis dažniau naudojamos ne tik kaip būtinas virtuvės reikmuo, bet ir kaip jauki interjero detalė ar serviravimo padėklas, ant kurio tiekiamas maistas. Tačiau ne visi žino, kaip teisingai prižiūrėti medines lenteles, kad jos ilgiau tarnautų, estetiškai atrodytų ir nekeltų grėsmės sveikatai. Svarbu prisiminti, kad kiekvienai maisto produktų grupei būtina turėti atskirą lentelę. Šviežioje mėsoje ir žuvyje gali veistis įvairios bakterijos, tokios kaip E.coli (Escherichia coli) bei salmonelės, kurios sukelia ūmias, infekcines žarnyno ligas. Jeigu naudojate vieną ir tą pačią lentelę ir mėsai, ir daržovėms bei vaisiams pjaustyti, minėtomis bakterijomis galite užkrėsti visus pjaustomus maisto produktus.

Kaip plauti medines pjaustymo lenteles?

Nuolatinei švarai palaikyti rekomenduojama jas plauti rankomis po tekančiu vandeniu. Jums reikės karšto vandens, indų ploviklio ir kempinės. Nuskalaukite lentelę karštu vandeniu, užpilkite indų ploviklio, patrinkite. Jei pjaustote tik ant vienos lentelės pusės, vis tiek svarbu kruopščiai nuplauti abi jos puses. Maisto sultys susigeria į medieną ir bakterijos gali pradėti veistis ir kitoje lentelės pusėje. Galiausiai, nuskalaukite abi lentelės puses karštu vandeniu, nusausinkite popieriniu ar medžiaginiu rankšluosčiu ir palikite nudžiūti. Indaplovėje galima plauti beveik viską, tik ne medines lenteles. Ilgas mirkimas vandenyje gali sukelti medienos įtrūkimus, kuriuose vėliau veisis bakterijos. Be to, ilgesnį laiką vandenyje mirkoma mediena pajuoduoja, išbrinksta, o vėliau ima skeldėti ir pleišėti. Tai gali ženkliai sutrumpinti medinių lentelių naudojimo laiką. 

Kaip pašalinti įsigėrusius kvapus ir dėmes?

Jeigu ant medinės pjaustymo lentelės atsirado dėmių ar įsigėrė kvapų, juos galite pašalinti pabarstę lentelę valgomąja soda ir patrynę ją perpus perpjauta citrina. Apibarstykite lentelę valgomąja soda ir citrinos pusele gerai nutrinkite. Siekdami atsikratyti įsigėrusių kvapų, trinkite visą lentelės paviršių. O norėdami atsikratyti dėmių, trinkite dėmėtas vietas. Galiausiai nuplaukite lentelę vandeniu ir pastatykite džiūti. Siekdami stipresnio šveitimo poveikio, vietoje valgomosios sodos galite naudoti druską, kurią taip pat įtrinkite naudodami perpus perpjautą citriną, o vėliau viską švariai nuplaukite tekančiu vandeniu.

 Kaip džiovinti?

Labai svarbu nuplovus medines lenteles  tinkamai jas išdžiovinti Jei nepakankamai gerai nusausinę lentelę įdedate ją į spintelę ar stalčių, dėl likusios drėgmės ir nepakankamos oro cirkuliacijos ant lentelės gali pradėti veistis bakterijos. Užuot įdėję ką tik nuplautą lentelę į spintelę, verčiau pastatykite ją taip, kad iš abiejų pusių cirkuliuotų oras. Ir tik tada, kai lentelė bus sausut sausutėlė, padėkite ją į vietą. Jei gerai išdžiovinę medines lenteles dar ištepsite ir maistiniu aliejumi, jos tikrai tarnaus jums ilgiau. Laikui bėgant dėl vandens ir indų plovimo priemonių poveikio, medinės lentelės gali išsausėti ir išblukti. Bet jeigu bent keletą kartų per metus jų paviršių gerai įtrinsite maistiniu aliejumi, šiek tiek palaikysite ir aliejaus perteklių nuvalysite popieriniu rankšluosčiu, nepageidaujamo vandens ir indų plovimo priemonių poveikio išvengsite.

Visas mūsų medines pjaustymo lenteles galite rasti čia: https://bit.ly/3fbnNuK

Ilgo ir saugaus naudojimo!

Komentarai

Palikite komentarą