Macrame pynimo menas: tradicija susiliejusi su modernumu
Mazgų rišimo menas arba macrame pynimas turi labai seną, tūkstančius metų siekiančią istoriją. Ši technika kilo Viduržemio jūros regione ir buvo naudojama skirtinguose pasaulio kampeliuose. Senovinėse kultūrose, tokiose kaip persų, arabų ir keltų, macrame buvo naudojama kuriant drabužius, tekstilinius dirbinius ir dekoratyvinius papuošalus. Taip pat ši technika yra glaudžiai susijusi su jūrų tradicijomis, kadangi jūrininkai ją taikė, rišdami įvairius mazgus iš virvės.
Mazgų rišimas ir jūrininkai
Mazgų rišimo technikomis itin domėjosi ir savo kasdienybėje jas sėkmingai pritaikė jūrininkai. Paskui jų žmonos įsigudrino iš vyrų perimti mazgų rišimo technikų subtilybes ir pritaikyti gražių dirbinių kūrimui. Pasak pynėjų, iš pynimo labai daug gražių dirbinių gaunasi, tačiau labai jau ilgai jie darosi. Todėl geras pynėjas yra tas, kuris turi daug kantrybės ir labai lakią vaizduotę, kuri kas kartą pasiūlo naujų mazgų kombinacijas.
1960-1970 m. atgimimas
Macrame išgyveno atgimimą 1960-1970 m. Kaip dalis boheminio stiliaus ir alternatyvios kultūros, macrame tapo populiariu laisvalaikio užsiėmimu ir būdu išreikšti individualumą. Tuo metu daugybė žmonių kūrė grandines, vazonų laikiklius, kilimus ir kitus dekoratyvinius daiktus iš macrame virvių ir virvučių.
Modernus macrame
Šiuolaikinėje macrame kūryboje tradicijos susilieja su moderniu stiliumi. Dabartinėje mados ir interjero dizaino srityje galima pamatyti daugybę įvairių macrame pynimo technikų, pritaikytų kuriant įvairius daiktus nuo vazonų laikiklių, žvakidžių iki šviestuvų, lopšių kūdikiams ir baldų.
Viena iš populiariausių macrame pynimo sričių yra interjero dekoravimas. Macrame sienų dekoracijos tampa ne tik namų papuošalu, bet ir subtiliu akcentu, priduodančiu jaukumo bei individualumo.
Be to, macrame gali būti naudojamas kuriant tekstilinius papuošalus, tokius kaip diržai, apyrankės ar auskarai. Šie papuošalai tampa ne tik madinga detale, bet ir unikalia dovana artimiesiems.
Macrame vaidmuo kuriant bendruomeniškumą
Macrame pynimas taip pat skatina bendruomeniškumą. Vis daugiau žmonių jungiasi į macrame mokyklas ar dirbtuves, kuriose mokosi pagrindinių pynimo principų bei įgūdžių, reikalingų kuriant įvairius kūrinius. Tai ne tik leidžia išmokti naują meno formą, bet ir bendrauti su bendraminčiais, dalintis patirtimi ir įkvėpti vieni kitus.
Kalėdinių žaisliukų pynimas iš macrame virvučių
Kalėdos yra metas, kai ne tik dovanos ir šeimos susibūrimai tampa svarbiausiais, bet ir namai tampa šviesūs, šilti ir pripildyti kūrybiškumo. Jeigu norite pridėti šiek tiek savo rankų šilimos ir asmeniškumo į šventines namų dekoracijas, pasidarykite kalėdinius žaisliukus iš macrame virvutės patys.
Priemonės reikalingos kalėdinių žaisliukų pynimui
Macrame virvutės: pasirinkite įvairių spalvų virvutes, atitinkančias jūsų šventinių dekoracijų spalvinę gamą. Populiariausios spalvos kalėdinių žaisliukų pynimui yra raudona, žalia ir balta.
Karoliukai arba smulkūs papuošalai: norėdami suteikti savo macrame žaisliukams daugiau šventiškumo, juos kurdami naudokite įvairių formų ir spalvų karoliukus. Verkite karoliukus ant virvutės pynimo metu arba pritvirtinkite juos po to, kai pynimas bus baigtas.
Nėrinukai arba spalvotos juostelės: jos gali būti naudojamos pakabinimui arba žaisliukų papuošimai.
Naudodami macrame techniką galite kurti įvairias formas ir figūras. Pabandykite pynimą aplink formą, kad gautumėte sferinį efektą. Pradedantiesiems rekomenduojame kurti linijinius, varveklių formą primenančius žaisliukus.
Komentarai
Palikite komentarą