Kaip išgauti banguotus veltinio kraštus?
Dailus šalikas ar jauki, švelni, pečius apgaubianti vilnos skraistė – tiek žiemą, tiek vėsiais vasaros ar rudens vakarais ne tik suteiks taip trokštamos šilumos, bet ir sukurs praeivių akis traukiantį įvaizdį. Tad jei iki šiol vėlėte gaminius tik lygiais kraštais, dabar galite pabandyti šį bei tą naujo – banguotą vėlimą. O kaip gi išgauti banguotus veltinio kraštus? Apie tai ir papasakosime.
Banguoto vėlimo būdas
Pats banguoto vėlimo procesas vyksta taip pat, kaip ir veliant plokščią veltinį. Todėl šiam darbui vietą taip ir reikėtų pasiruošti. Tik norint išgauti banguotus kraštus, darbo eigą reikėtų šiek tiek pakoreguoti.
Skirtingai nei veliant veltinį lygiais kraštais, kai reikia sužiūrėti visus išlindusius kuokštelius, juos sulygiuoti, o jei reikia ir apkarpyti, banguotus veltinio kraštus išgauti galima skirtinga kryptimi klojant vilnos sluoksnos gijas. Centrinė veltinio dalis klojama išilgai, o kraštai klojami statmenai centrinei daliai. Veliant tokiu būdu, vidurinioji veltinio dalis traukiasi į vidurį, kartu su savimi „prigriebdama“ ir kraštus, kurie gražiai susibanguoja. Jei norisi didesnių bangų, vėlimo metu kraštus papildomai patrinkite, pamasažuokite, patempkite.
Tokius dirbinius taip pat galima dekoruoti įvairiais ornamentais, išgaunamais iš kitokios spalvos vilnos ar kitų augalinių pluoštų. Jei norisi, galima ir karoliukais ar dekoratyvine virvele, siūlais apsiūti. Viskas priklauso nuo jūsų fantazijos ir galimybių.
Atrodo, visai nesudėtinga, tiesa? Tačiau jei dvejojate ar tikai pavyks iš pirmo karto, nerizikuokite velti didelių gaminių. Pasibandykite su nediduke apykakle ar šalikėliu. Vėliau galėsite pereiti ir prie didesnių dirbinių – skraisčių, šalių.
Beje, bangomis dekoruoti dailiai atrodo ne tik šaliai, bet ir vilnos suknelių, švarkų, paltų, sijonų rankogaliai bei palankai.
Komentarai
Palikite komentarą