Reklama

Reklama

Naujienų kategorijos

Naujienų kategorijos

Vilnos gaminiai: priežiūra ir skalbimas

Įkėlė: Rasa Valinskienė Kategorija: Naujienos Paskelbta: Komentarų: 0 Paspaudimai: 160

Vilnos gaminiai: priežiūra ir skalbimas

Nuo pat akmens amžiaus iki šių dienų vilnos gaminiai yra vieni iš labiausiai vertinamų natūralaus pluošto gaminių. Tai lėmė keletas puikių vilnos savybių: ji apsaugo tiek nuo šalčio, tiek nuo karščio. Kai karšta, vilnos gaminiai saugo mūsų kūno temperatūrą nuo pakilimo, o kai oras yra šaltas – nuo nukritimo. Be to, ji apsaugo odą nuo drėgmės, kartu leisdama jai kvėpuoti. Vilnos gaminiai yra neteplūs, mažai glamžosi, o tinkamai prižiūrimi gali būti ir ilgaamžiai. Jų priežiūra nėra sudėtinga. Kad vilnos gaminių priežiūra būtų dar paprastesnė, jums gali praversti keletas patarimų. 

Patarimai vilnos gaminių priežiūrai

Vėdinimas. Po kiekvieno dėvėjimo gerai išpurtykite dulkes iš kiekvieno gaminio. Tada išvėdinkite ir išdžiovinkite išverstą vilnonį gaminį sausoje, gerai vėdinamoje patalpoje arba lauke. Tokiu būdu išvėdinsite prakaitą ir įgertus kvapus. Šis priežiūros būdas tinka visiems vilnoniams gaminiams, kurie nėra labai išpurvinti ar dėmėti.

Skalbimas rankomis. Vilnos gaminius skalbkite kuo rečiau. Prireikus, skalbkite dideliame kiekyje, ne aukštesnės kaip 30°C temperatūros, vandens. Ilgai nemirkykite. Naudokite vilnai skirtas skalbimo priemones. Netrinkite, o švelniai gniaužykite. Vilnos gaminių negręžkite. Gaminį švelniai nuspauskite, o vandens perteklių pašalinkite trumpam suvyniodami jį į storesnį rankšluostį. Šiek tiek nusausinę, suteikite gaminiui buvusią formą ir leiskite natūraliai išdžiūti. 

Džiovinimas. Rankų darbo vilnos gaminius džiovinkite horizontaliai patiestus ant džiovyklos ar kitos plokštumos, po jais pakloję gerai drėgmę sugeriantį rankšluostį. Drėgnos vilnos svoris gali būti iki trijų kartų didesnis. Dėl šios priežasties, vertikalioje padėtyje džiovinami vilnos gaminiai gali deformuotis. Džiovinamiems gaminiams suteikite kiek įmanoma taisyklingesnę formą. Nedžiovinkite jų džiovinimo mašinoje, saulėje ar padėję ant šilumą skleidžiančių prietaisų. 

Lyginimas. Rankomis megztus vilnos gaminius lyginkite tik išskirtiniais atvejais. Geriau naudokitės garintuvu arba pakabinkite juos drėgname vonios kambaryje ir palaukite, kol susiglamžiusios vietos pačios ,,išsilygins“. Jeigu neišsiverčiate be lyginimo, darykite tai ypač atsargiai: iš blogosios pusės per drėgną drobelę, lygintuvu švelniai tapšnodami, kad išsaugotumėte purią mezginio tekstūrą.

Visus mūsų rankų darbo vilnos gaminius galite rasti čia: https://bit.ly/3wwPJiw

Malonaus ir ilgo dėvėjimo!

Komentarai

Palikite komentarą