Left Banner

Left Banner

Veltinio gaminiai: skalbimas ir priežiūra

Įkėlė: Rasa Valinskienė Kategorija: Straipsniai ir patarimai - Syvas.lt Paskelbta: Komentarų: 0 Paspaudimai: 693

Veltinio gaminiai: skalbimas ir priežiūra

Teisingai skalbiami ir prižiūrimi veltinio gaminiai šildys ir puoš jus ne vienerius metus. Mūsų el.parduotuvėje parduodami veltinio gaminiai yra lengvai prižiūrimi. Jie nuvelti iš merinosų avių vilnos. Ši vilna yra švelni, minkšta ir „nesikandžioja“, todėl dažniausiai ir naudojama aprangai bei jos detalėms velti. Veltinis veliamas iš plonos vilnos sluoksnos šlapiuoju būdu, naudojant karštą vandenį ir natūralų ar ekologišką muilą. Plonas ir lengvas veltinis gali būti nuveliamas tik iš plonos ir itin kokybiškos vilnos. Veliant tūrinį veltinį nenaudojama nei adata, nei siūlai. Forma veltiniui suteikiama besiūliu būdu. 

Veltinio priežiūra

Vilna turi unikalią savybę išsivalyti pati. Pakanka jos gaminius gerai išvėdinti drėgname ore. Ji yra atspari ir vandeniui, ir purvui. Užtiškus vandeniui ar kitiems skysčiams, užtenka nedelsiant juos nuvalyti. O išpurvinus vilnonius gaminius – švelniai nugramdyti purvą ar maisto likučius nuo gaminio. Vilna natūraliai priešinasi ir mikrobų dauginimuisi bei sulaiko blogą kūno kvapą. O jei jau veltinio gaminys ir prisitraukė nemalonių kvapų, užtenka dienai ar kelioms palikti jį gerai vėdinamoje patalpoje ir jis puikiai išsivėdins pats.

Veltinio gaminių skalbimas ir džiovinimas

Esant būtinybei, veltinio gaminiai gali būti skalbiami. Skalbkite juos rankomis šiltu vandeniu. Vandens temperatūra neturėtų būti aukštesnė kaip 30°С. Skalbiant karštame vandenyje gaminys gali susitraukti. O skalbiant šaltame vandenyje jis gali prarasti plastiškumą, pasidaryti itin tvirtas. Skalbkite po tekančiu vandeniu netrindami, o švelniai gniaužydami. Naudokite tik vilnai skirtas skalbimo priemones. Vilnos gaminių negręžkite. Gaminį švelniai nuspauskite, o vandens perteklių pašalinkite trumpam suvyniodami jį į storesnį rankšluostį. Šiek tiek nusausinę, suteikite gaminiui buvusią formą ir leiskite natūraliai išdžiūti. Nedžiovinkite jų džiovyklėje, saulėje ar padėję ant šilumą skleidžiančių prietaisų. Tūrinį veltinį geriausia džiovinti prikimšus jį suglamžytų popierinių vienkartinių rankšluosčių. Taip džiovinami jie išlaikys buvusią formą. 

Veltinio savybės

Vilnos gaminiai natūraliai šildo arba vėsina, esant skirtingoms oro sąlygoms. Ji puikiai prisitaiko prie temperatūros svyravimų sugerdama ar išsklaidydama drėgmę. Nešiodami veltinio aksesuarus neperkaisite, nes jie leidžia kūnui kvėpuoti ir nesušalsite. 

Natūrali vilna turi ir gydomųjų savybių. Dėvimas vilnonis apavas ar kojinės gerina kraujotaką, švelniai masažuoja, normalizuoja kraujo spaudimą.

Visos šios vilnos ir jos gaminių savybės susijusios su avių vilnos riebaliniu sluoksniu lanolinu. Anot internetinio lietuvių žodyno, lanolinas - (lot. lana - vilna + ol(eum) - aliejus) - avių vilnų riebalai, savotiško kvapo, gaunami iš vandens, kuriame plaunamos vilnos. Lanolinas naudojamas odos ir medicinos pramonėje, kosmetikos gamyboje.

Visus mūsų veltinio gaminius galite rasti čia: https://syvas.lt/32-veltos-prekes

Komentarai

Palikite komentarą