Rausva vilna vėlimui - vertinga ir paklausi ne tik dėl savo natūralių savybių, bet ir dėl įvairių jos panaudojimo galimybių. Iš šios vilnos galima nuvelti unikalius, vienetinius gaminius: kepures ir skrybėlaites, riešines ir pirštines, šalius, šalikus ir skraistes, liemenes, sukneles ir paltukus, rankines, šlepetes ir kitą avalynę, interjero puošmenas ir papuošalus.
Vilna – viena iš labiausiai vertinamų natūralių pluoštų. Tai lėmė keletas puikių jos savybių: užėjus karščiams, vilnos gaminiai saugo mūsų kūno temperatūrą nuo pakilimo, o kai oras yra šaltas – nuo nukritimo. Be to, ji apsaugo odą nuo drėgmės, kartu leisdama jai kvėpuoti. Vilnos gaminiai yra neteplūs, mažai glamžosi, o tinkamai prižiūrimi gali būti ir ilgaamžiai.
Kur galima panaudoti rausvą merino vilnos sluoksną?
Riešinės
Riešinės – puiki alternatyva, kai dar ne taip šalta, kad norėtųsi pirštinių arba šalta, bet veikiate kažką, ką atlikti mūvint pirštines yra nepatogu ar netgi nesaugu, pvz. vairuojate automobilį. Veltos riešinės – tai ir stilingas aksesuaras, galintis tapti elegantiška ir žaisminga jūsų aprangos detale.
Stilingoms riešinėms nuvelti jums prireiks apie 50 g merino vilnos sluoksnos. Galima derinti dviejų ar trijų spalvų sluoksną. Riešinių vėlimas – tikrai nesudėtingas ir daug malonumo suteikiantis procesas. Malonumo ir džiaugsmo suteikia ne tik pati vėlimo eiga ar galutinis rezultatas, bet ir laukimas, kol riešinės visiškai išdžius. Nes tik tada pamatomas tikrasis jų vaizdas, spalvos, dekoravimo priemonių sukurti piešiniai ir reljefai. Šis laukimas prilygsta grįžimui į vaikystės Kalėdas, kai nekantrauji sulaukti ryto ir pamatyti po eglute gulinčias Kalėdų senelio atneštas dovanas. Ir net jei vilna ir dekoravimo priemonės abiem riešinėm klojamos vienu metu, identiškų riešinių nuvelti nepavyks. Jos vis tiek kažkuo nežymiai skirsis. Čia galite rasti mūsų auksarankės vėlėjos nuveltų riešinių: https://bit.ly/3tD1fZW
Veltos šlepetės
Kita itin praktiška ir naudinga merino vilnos sluoksnos panaudojimo galimybė – šlepečių vėlimas. Priklausomai nuo šlepečių dydžio, tam gali prireikti nuo 250 g iki 280 g merino vilnos sluoksnos. Reikės kiek daugiau žinių ir labiausiai fizinės jėgos bei ištvermės. Šlepečių vėlimas daug laiko ir fizinės ištvermės reikalaujantis darbas. Tačiau tai ir puiki galimybė pasitikrinti savo raumenų tonusą arba juos užsiauginti, jeigu yra noras. Nereikės nė treniruoklių salės. Vieniems nuo šlepečių vėlimo smarkiai įskausta pečiai, rankos, kitiems – nugara, o tretiems ir tas, ir tas. Todėl ne visi vėlėjai jas velia. Pabandę patys nuvelti bent vienas šlepetes, išgirdę veltų šlepečių kainą, visam laikui atsikratysite noro stebėtis, kad brangu.
El. parduotuvėje Syvas.lt veltų šlepečių nerasite. Tačiau jas galite užsisakyti el. paštu versupis@gmail.com. Patyrusi vėlėja Zita nuvels jums norimų spalvų ir dydžių šlepetes. Su ja galėsite aptarti ir dekoravimo subtilybes, susitarti dėl kainos.
Kodėl verta pačiam išmokti velti?
Yra keletas priežasčių kodėl verta pabandyti pačiam nusivelti šlepetes. Veltinio šlepetės yra labai šiltos. Jokios kitos šlepetės niekada joms neprilygs. Jas nešiosite labai ilgai. Kone tiek, kiek Eglė nešiojo geležines klumpes pasakoje „Eglė žalčių karalienė“. Nebent sugalvosite jas išmesti anksčiau, nei jos spės susidėvėti. Dėka puikios natūralios vilnos savybės lengvai paleisti kvapus, jos niekada nekaups blogo kvapo. Jeigu yra poreikis, galite šlepetes kuriam laikui palikti gryname ore. Po gryno oro vonių, šlepečių kvapas bus lyg naujų.
Kitos priežastys kodėl verta pačiam išmokti velti, yra susijusios su emocijomis, saviraiška ir kūrybingumu. Kai šaltą žiemos vakarą pešioji minkštos, šiltos ir purios vilnos sluoksnos plaukelius ir lėtai juos kloji ant pasirinkto šablono, pamiršti viską pasaulyje. Tai savotiškas atsipalaidavimo ir meditacijos būdas. Panašiai turbūt jaučiasi žvejai, užmetę meškerę. Vėlimas – tai ir puikus būdas išreikšti save bei įkūnyti savo kūrybiškumą. Kiekviename iš mūsų glūdi kūrėjas.
Kuriantys žmonės neleis sumeluoti, kad kūrybos procesas ir jo rezultatai atneša didžiulį džiaugsmą ir pasitenkinimą. Tapyti ar užsiimti keramika greičiausiai gali ne visi. O velti veltinį, tikrai gali kiekvienas. Ir viskas, ko reikia – tai rausva vilna vėlimui, muilas, vanduo ir burbulinė pakavimui skirta plėvelė.
Veltinio švarkas
Nuotr. Zenono Imbraso
Nuotraukoje – Syvas.lt įkūrėjos Rasos Valinskienės mama, puiki vėlėja Zita Lukošienė, pasipuošusi pačios nuveltu spalvingu veltinio švarkeliu. Jam nuvelti prireikė 480 g merino vilnos sluoksnos. Antro tokio švarkelio visame pasaulyje nerasite. Ir net jei pati p. Zita pabandytų nuvelti antrą lygiai tokį pat švarkelį, jai greičiausiai nepavyktų. Niekam nepavyktų to pakartoti. Tame ir yra veltinio žavesys. Pasidabinusios veltais rūbais, avalyne ar aksesuarais galite būti tikros, kad būsite nepakartojamos.
Viršutinių rūbų vėlimas – aukštasis pilotažas. Čia neužteks šį tą paskaityti apie vėlimą ar peržiūrėti keletą įrašų youtube. Tačiau nieko nėra neįmanomo. Susiradę vėlimo mokytoją ir užbaigę vėlimo kursus, galėsite drąsiai imtis šio iššūkio.