Megztos vilnonės kojinės vaikams

Įkėlė: Rasa Valinskienė Kategorija: Naujienos Paskelbta: Komentarų: 0 Paspaudimai: 48

Megztos vilnonės kojinės vaikams

Kiekviena mama žino, kad šaltuoju metų laiku, megztos vilnonės kojinės vaikams yra būtinos. Neverta nė priminti apie unikalias vilnos savybes. Jos puikiai visiems žinomos. Tad artėjant žiemai, klausimas kokias kojines nupirkti vaikui kyla retai. Dažniausiai kyla kitas klausimas: kaip iš gausybės siūlomų vilnonių kojinių išsirinkti tinkamiausias?

Vilna ir jos rūšys

Norint teisingai pasirinkti vilnones kojines, reikėtų turėti šiek tiek supratimo apie vilną ir jos rūšis. Šis natūralus pluoštas kone kiekvienam siejasi su šiluma, jaukumu, o kai kuriems iš mūsų – su šiurkštumu ar net kandžiojimusi. Kojinės vaikams dažniausiai mezgamos iš avių, merinosų avių arba alpakų vilnos. Visos šios vilnos rūšys turi daug panašių savybių, tačiau turi ir skirtumų.

Avių vilna 

Avių vilna yra populiariausia ir turbūt geriausiai mums žinoma vilnos rūšis. Ypač gerai ją žino jautresni žmonės dėl kadaise patirto jiems nemalonaus „kandžiojimosi“ pojūčio. O juk tai nemokamas, natūralus mikromasažas, kuris gerina kraujotaką ir kurio niekas kitas taip gerai nepadarys, kaip jį padaro natūrali avių vilna. Tai puikiai žino gydytojai ir besilaukiančios mamos. Vos gimusiam kūdikėliui užmaunamos šiurkščios vilnos kojinytės. Ir ne be reikalo. Jos aktyvina mažylio kraujotaką ir neleidžia sušalti mažoms kojytėms.

Merinosų avių vilna

Kaip ir kitų avių vilna, merinosų vilna turi visas vilnai būdingas gerąsias savybes: leidžia odai kvėpuoti, palaiko pastovią kūno temperatūrą, sugeria ir išgarina drėgmę. Kaip ir avių vilna, ji turi natūralaus riebalo lanolino, kuris pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Be to, ji yra švelni ir minkšta, todėl neturi avies vilnai būdingo „kandžiojimosi“. Ji puikiai tinka vilnos šiurkštumui jautrių vaikų kojinėms megzti. 

Alpakų vilna

Tai prabangiausia iš vilnos rūšių, dažniausiai naudojamų vaikų kojinėms megzti. Ji yra lengvesnė nei avies vilna, švelni kaip merinosų vilna ir turi šiek tiek spindesio. Alpakų vilna vidutiniškai 5-6 kartus geriau išlaiko šilumą nei avies vilna, yra labai tvirta ir sunkiai veliasi. Net plonytės kojinės numegztos iš šios vilnos bus pakankamai šiltos. Skirtingai nei avių ir merinosų vilna, ši vilna neturi savyje lanolino. Todėl kojinės, numegztos iš šios vilnos rūšies, gali būti tinkamos dėvėti ir alergiškiems vaikams. 

Linkėdami teisingai pasirinkti primename, kad vilnonių kojinyčių naujagimiams ir kūdikiams galite įsigyti čia: https://bit.ly/3vwCrlj

Komentarai

Palikite komentarą