Reklama

Reklama

Naujienų kategorijos

Naujienų kategorijos

Kokias klaidas daro veltinio vėlėjai?

Įkėlė: Rasa Valinskienė Kategorija: Naujienos Paskelbta: Komentarų: 0 Paspaudimai: 19

Kokias klaidas daro veltinio vėlėjai?

Kaip ir bet kokiame darbe, taip ir vėlimo procese, ypač pradedantieji veltinio vėlėjai, neišvengia nesusipratimų, nenumatytų situacijų ir klaidų. Tad ką daryti, kad jų būtų kuo mažiau?

Galbūt jau žinote, kad velti galima iš karšinio ir iš sluoksnos, šlapiuoju arba sausuoju būdu. Kiekvienas vilnos ruošinys ir būdas turi įvairių subtilybių, kurias reikėtų žinoti. Antraip galima sugadinti gaminį.

Pagrindiniai įspėjimai-rekomendacijos

Jei planuojate išmėginti šlapiąjį vėlimą, būtinai pasiruoškite darbo vietą. Kadangi nuolat reikės vilną drėkinti, šlaps ir darbastalis. Jeigu jis neatsparus drėgmei – sugadinsite. Ketinantiems naudoti burbulinę plėvelę, patariame ją tiesti burbulais į viršų.

Viena iš didžiausių pradedančiųjų klaidų – neteisingai apskaičiuotas vilnos susitraukimo procentas. Veliant tiek šlapiuoju, tiek sausuoju būdu, veliamas plotas traukiasi. Priklausomai nuo vilnos, susitraukimo procentai kinta nuo 30 iki 50. Ką tokiu atveju daryti? Išmėginti su pavyzdžiu ir apskaičiuoti traukimosi procentą. Tada turėti mintyje, kad ištiesus, pavyzdžiui, šimtą procentų vilnos 40 proc. susitrauks. Todėl likę 60 procentų turėtų atitikti galutinį, norimą rezultatą.  

Taip pat reikėtų žinoti, kad vilna traukiasi kočiojimo kryptimi ir išilgai plaukelių ilgio. Tai prisimindami, lengviau apsisaugosite nuo per didelio susitraukimo ir galėsite kontroliuoti procesą.

Dar viena svarbi rekomendacija ir galima pradedančiųjų vėlėjų klaida – veltinio standumas. Jei per silpnai suvelsite, gaminys bus per „skystas“. Gali iširti, praretėti. Dėl to reikėtų išlaikyti balansą ir prieš veliant nuspręsti, ko tikitės. Pavyzdžiui:

- norite, kad dekoratyvus ar naudojimui skirtas gaminys būtų minkštesnis, tada nesuvelkite labai standžiai;

- jei tikitės stipraus ir tvirto gaminio, jį atitinkamai standžiau suvelkite. 

Kai įgusite, galite daugiau eksperimentuoti, net jei pasitaikys klaidų, atrasite kažką naujo ir galbūt sukursite savo vėlimo techniką. O jei jau esate pažengę veltinio vėlėjai ir vis dar pasitaiko klaidų, atidžiai stebėkite kiekvieną proceso etapą – gal per daug ar per mažai suveliate, gal tinkamai neapskaičiuojate susitraukimo ir pan. Nebijokite klausti profesionalų patarimo.

Komentarai

Palikite komentarą