Papuošalai iš vilnos ir jų vėlimas

Įkėlė: Rasa Valinskienė Kategorija: Naujienos Paskelbta: Komentarų: 0 Paspaudimai: 41

Papuošalai iš vilnos ir jų vėlimas 

Kasmet vykstančiose įvairiose rankdarbių mugėse dažnos moters akį patraukia aksesuarai ir papuošalai iš vilnos. Jei mėgstate užsukti į tokias muges, turbūt jau pastebėjote, kad tokių juvelyrų konkurentų sparčiai daugėja. Nes žmonės ieško išskirtinumo, o aukso, sidabro ir kiti panašūs dirbiniai dažnam jau pabodę, o be to – brangesni.

Jeigu ir jūs norite kažko unikalaus, mielo bei kūrybiško, pasigaminkite papuošalus patys. O jei nepavyks ar netenkins rezultatas, visada galite išsirinkti profesionalų pagamintus papuošalus.  

Ką galima pasigaminti iš vilnos?

Kalbant apie papuošalus, galima pasigaminti veltus:

- auskarus;

- apyrankes;

- sages;

- karolius;

- ir pan.

Vienų kūrimui reiks apskritimo formos, kitiems vamzdelio, tretiems virvelės ir pan., detalių. Tik kaip jas pasigaminti?

Virvelės vėlimas

Tai vienas paprasčiausių dirbinių. Virvelės vėlimui reikės vilnos sluoksnos, šilto muilino vandens ir bambukinio kilimėlio. 

Pirma pasigaminkite eksperimentinį pavyzdį ir nustatykite susitraukimo procentą. Jį įvertinę, atsimatuokite reikiamą sluoksnos ilgį. Norėdami nustatyti virvelės storį, tiesiog ją lengvai susukite ir matysite galimus matmenis. Tada atsiplėškite reikiamą kiekį.

Pradedam vėlimą – pirma drėkinkite delną, tada sluoksnos dalį ir taip tol, kol sudrėkinsite maždaug 30 procentų. Sudrėkintą dalį kočiokite tarp delnų. Ir taip, kol visą sukočiosite. Tada dėkite ant bambukinio kilimėlio ir toliau sudrėkintais delnais kočiokite iki norimo standumo bei plonumo. Kai pagaminsite, išskalaukite virvelę ir išdžiovinkite. Štai ir viskas.

Karoliukų vėlimas

Jų gamyba irgi nesudėtinga. Jums prireiks tų pačių dalykų – vilnos sluoksnos, šilto muilino vandens ir bambukinio kilimėlio.

Plėškite norimą kuokštą vilnos ir drėgnomis rankomis švelniai sukite kamuoliuką. Tada jį atsargiai įmerkite į muiliną vandenį ir vėl sukite tarp delnų. Taip kartokite procesą, kol tinkamai susivels. Norėdami dar standžiau suvelti, kočiokite ant bambukinio kilimėlio. Baigę išplaukite ir išdžiovinkite. Tik pradėdami nepamirškite, kad veliant gaminys mažės. 

Štai nuo tokių paprastų gamybos etapų pradedami velti papuošalai iš vilnos. O įgudę savo darbus galėsite paversti tikrais kūrybos šedevrais. Tik leiskite sau atsiskleisti. 

Komentarai

Palikite komentarą