Medinės pjaustymo lentelės

Įkėlė: Rasa Valinskienė Kategorija: Naujienos Paskelbta: Komentarų: 0 Paspaudimai: 15

Medinės pjaustymo lentelės

Ar kada savęs klausėme, kodėl medinės pjaustymo lentelės yra geriausios? Arba: „Ar visos pjaustymo lentelės yra vienodai geros?“. O jeigu ne, tai kokios yra iš tikrųjų geros? Atrodytų toks mažmožis kaip pjaustymo lentelė neturėtų susilaukti tiek dėmesio, kad uždavinėtume sau tokius ar panašius klausimus. Bet ar tikrai? Jeigu sriubą galima saugiai išvirti bet kokiame puode, tai saugiai supjaustyti visų maisto produktų ant vienos pjaustymo lentelės gali nepavykti. 

Kylančios grėsmės

Ne visi žino, kad šviežioje mėsoje ir žuvyje gali veistis įvairios bakterijos, tarp jų ir E. coli bei salmonelės, dėl kurių kyla grėsmė susirgti. Jeigu naudojate vieną ir tą pačią lentelę ir mėsai, ir daržovėms, ir vaisiams pjaustyti, bakterijas galite pernešti ant visų pjaustomų maisto produktų. Dažniausiai salmonelioze užsikrečiama per gyvūninį maistą: paukštieną, pieną, kiaušinius, jautieną, kiaulieną. Salmoneliozė – tai viena dažniausiai pasitaikančių ūmių infekcinių žarnyno ligų, kurią sukelia salmonelių genties bakterijos. Salmonelės yra pakankamai atsparios išdžiūvimui, šalčiui, tačiau jautrios aukštos temperatūros poveikiui. Jos ilgai išlieka gyvybingos užšaldytoje mėsoje, o atitirpintame maiste vėl gali daugintis. Jeigu ant tos pačios lentelės pjaustote visus maisto produktus, smarkiai rizikuojate savo ir artimųjų sveikata. Kiekvienoje virtuvėje turėtų būti keturios pjaustymo lentelės: mėsai, žuviai, duonai ir jos gaminiams bei vaisiams ir daržovėms. Virtuvės profesionalai labiausiai vertina medines pjaustymo lenteles. 

Menas pasirinkti 

Tinkamai pasirinkti pjaustymo lentelę yra ir menas, ir mokslas. Iš natūralios medienos pagamintos pjaustymo lentelės yra ekologiškos, tvirtos ir ilgaamžės. Ypač pagamintos iš ąžuolo, klevo ar guobos medienos. Iš pušies ar beržo medienos pagamintos pjaustymo lentelės jums tarnaus trumpiau, nes šių medžių mediena minkštesnė. Kuo kietesnė mediena, tuo lentelė kokybiškesnė. Lentelę galite derinti prie savo virtuvės interjero. Jeigu jame dominuoja šviesios spalvos, jums labiausiai tiks lentelės pagamintos iš šviesios klevo medienos. Tačiau jei norisi kontrastingų spalvų, galite rinktis lenteles pagamintas iš ryškios raudonmedžio medienos. Renkantis lenteles, ant jų šonų turi matytis medžio rievės, kitu atveju jūsų rankose ne medinė lentelė, o faneros gabalas. 

Svarbi ir priežiūra

Medinių pjaustymo lentelių ilgaamžiškumas priklauso nuo tinkamos priežiūros. Jas lengva prižiūrėti namų sąlygomis. Nuolatinei švarai palaikyti plaukite rankomis po tekančiu vandeniu. Galima naudoti ekologišką indų ploviklį. Jokiu būdu neplaukite medinių pjaustymo lentelių indaplovėje. Norėdami pagyvinti medienos spalvą ir apsaugoti lenteles nuo drėgmės, keletą kartų per metus jų paviršių ištepkite turimu maistiniu aliejumi. Plačiau apie medinių pjaustymo lentelių priežiūrą skaitykite čia: https://bit.ly/2SIBnNc

Komentarai

Palikite komentarą