Reklama

Reklama

Naujienų kategorijos

Naujienų kategorijos

Kaip veltinio paviršių papuošti iškiliais reljefais?

Įkėlė: Rasa Valinskienė Kategorija: Naujienos Paskelbta: Komentarų: 0 Paspaudimai: 29

Nusivėlėte rankinę, pirštines, riešines ar dar kažką, bet vis tik kažkas ne taip? Kažko trūksta... Gal gyvumo? Gal spalvų? Veltinio paviršiaus dekoravimas iškiliais reljefais pagyvins jūsų gaminius.

Iškilų veltinio reljefą galima pasidaryti keliais būdais: aštriu peiliuku ar skalpeliu išpjaustant ornamentus arba klojant skirtingų spalvų vilnos sluoksnius. 

Pirmasis būdas tinka storam daugiasluoksniam veltiniui, kai raižant atsiveria apatiniai kitos spalvos vilnos sluoksniai. Taip pat įspūdingą efektą išgauti galima raižant baltą vilną, po gaminimo nudažytą tekstiliniais dažais. Tokiu būdu atsiveria vidinis, nedažytas vilnos sluoksnis. 

Antrasis būdas – skirtingų spalvų vilnos sluoksnių klojimas – taip pat padės išgauti reljefiškus ornamentus. Suklotą vilną pavelkite, tada prakirpkite, kad pasimatytų spalvoti vidiniai sluoksniai. 

Taip pat norint išgauti iškilų veltinio paviršiaus reljefą, galima naudoti įvairius aksesuarus – pusrutulius, virveles ir kt. Tačiau juos reikia paslėpti apveliant vilna. Taip paties aksesuaro nesimatys, tik iškilęs jo kontūras. 

Kaip jau minėjome pradžioje, iškiliais ornamentais dekoruoti galima praktiškai bet kurį vilnonį gaminį – pirštines, riešines, skraistes, šalius, kepures, avalynę, rankines ir t. t. 

Nebijokite eksperimentuoti ir pasitelkti fantaziją, nes veltinis labai plastiška ir paklusni medžiaga, iš kurios galima pagaminti tikrus meno kūrinius. 

Vilna ypač pasiduoda formavimui būdama pusveltinio būsenos. Tokią ją siuvant, raukiant, veliant, kočiojant ir masažuojant, galima sukurti net trijų dimensijų paviršius, kurie atrodo itin įspūdingai. 

Jei norite dar įspūdingesnių dekoracijų, naudokite shibori rišimo technikas. Tokiu būdu išgaunamas burbuliuotas veltinio paviršius. Burbuliukai gali būti ir tuščiaviduriai, įrišant stiklinius rutuliukus, o paskui juos išimant, arba pilnaviduriai, į pusveltinį įrišus vilnos gumulėlius ar veltinio kamuoliukus. 

Kaip matote, dekoravimo būdų tikrai yra pačių įvairiausių. Tereikia išsirinkti savąjį. O jei kyla dvejonių ir klausimų, mielai į juos atsakysime ir padėsime. 

Komentarai

Palikite komentarą