Reklama

Reklama

Naujienų kategorijos

Naujienų kategorijos

Kaip nuvelti pirštines?

Įkėlė: Rasa Valinskienė Kategorija: Naujienos Paskelbta: Komentarų: 0 Paspaudimai: 73

Staiga atvėsę orai tikriausiai retam kuriam suteikia džiaugsmo, ypač kai ima šalti rankos, o pasirodo, kad namuose nėra pirštinių. Tačiau nusiminti neverta. Jei mėgstate velti, pirštines tikrai netruksite pasigaminti. Taigi, kaip nuvelti pirštines?

Pasiruošimas darbui 

Pirštinės veliamos tūrinio veltinio principu. Jei niekada nebandėte, nerimauti tikrai nėra ko, nes šiam darbui pasiruošti reikia taip pat, kaip plokščiam vėlimui. 

Pagal savo delną pasiruoškite šabloną, kurį geriausia pasigaminti iš akytosios plėvelės. Paprastai tokia naudojama klojant laminuotas grindis. Beje, verta paminėti, kad iš vilnos patogiausia ir nesudėtinga nusivelti kumštines pirštines, todėl abiem galima naudoti vieną šabloną. 

Darbo eiga 

Ant burbulinės plėvelės dėkite šabloną, o ant jo klokite vilnos gijas. Vilnos sluoksnių dėlioti galite kiek tik norite, kuo jų daugiau, tuo storesnis bus veltinis. Šiek tiek storiau kuokštelių reikėtų uždėti tarp nykščio ir delno, nes ši vieta dažniau lankstosi ir greičiau dyla. 

Vilnos gijas dėkite pirmiausia taip, kad pusė jų būtų ant šablono, o kita išlįstų už ribų. Tada per visą šablono ilgį tiesiamos vertikalios gijos, o ant jų, taip pat per visą ilgį – horizontalios. 

Sukloję visus tris sluoksnius, vilną sudrėkinkite muilinu vandeniu, uždėkite tinklelį, vėl padrėkinkite ir švelniai pamasažuokite. Tada nuėmus tinklelį šabloną reikėtų apversti ir padrėkinus užlankstyti išsikišusius kuokštelių kraštus. Visą šį procesą kartojate tiek kartų, kol nuspręsite, kad jūsų veltinis pakankamai storas. 

Tada masažuojate, švelniai glostote, trinate ir voliojate. Kai šablonui pirštinėje pasidaro ankšta, prakirpkite veltinio apačią ir jį išimkite. Įkiškite ranką į pirštinę, o kita ranka trinkite veltinį iš visų pusių. Nusimaukite ir taip pat švelniai pamasažuokite. Vėl užsimaukite ir toliau trinkite. Galima susukti į ritinį ir truputį pakočioti.

Kai jau pirštinė tinkamo dydžio (turi likti maždaug 0,5-0,7 cm iki tinkamo dydžio), ją galima skalauti, ir pakočioti su kočėlu, apsimauti ant rankos, paformuoti ir palikti džiūti. Džiūstant reikia vis apsimauti, pataisyti, patampyti, kad ji idealiai priglustų prie delno. 

Komentarai

Palikite komentarą