Dekoratyvinė pagalvėlė „Žiedė“– puiki interjero detalė, leisianti pagyvinti savo kambarį ir suteikti jam naujumo. Nuobodžiai sofai pagalvėlės suteiks žaismingumo, lovai ar supamam krėslui – patogumo bei jaukumo. Derinant prie jau esamų spalvų pagalvėlės turėtų arba susilieti su jomis arba sudaryti kontrastą.
Kaip pačiam nusimegzti pagalvėlę „Žiedė“?
Pagalvėlė mezgama rankomis, tiksliau pirštais, nenaudojant virbalų. 40 cm skersmens pagalvėlei reikės apie 0,7 kg tamsiai pilkų medvilninių siūlų vamzdelių, kurių nusipirkti galite čia: https://bit.ly/3QwMdQj
ir 30 cm skersmens apvalios melsvos vidinės pagalvėlės. Ją įsigyti galite čia: https://bit.ly/3irdBCX
Prieš pradėdami megzti, storus siūlus išvyniokite iš ritinio. Siūlai neturi būti susisukę ar įtempti. Pradėkite nuo 9 akių pynutės. Akies dydis apie 7 cm. Stenkitės, kad visos akys būtų vienodo dydžio. Taip pat megzdami sekite, kad mezginio akys nesusisuktų. Lygiuoju mezgimu išmegzkite 8 eiles. Į vidų įdėkite vidinę pagalvėlę. Tada darbinį siūlą perkiškite per kiekvieną akį kryptimi iš vidaus į išorę. Perkiškite siūlą dar kartą per pirmąsias dvi akis, nuo kurių pradėjote. Tai padės susiformuoti dailiam gėlės žiedui. Tada švelniai sutraukite akis kuo arčiau viena kitos. Darbinio siūlo galiuką paslėpkite apsukdami apie vidines mezginio akis ir iš išorės nematomoje vietoje, jo galą užsiūkite panašios spalvos siuvimo siūlais. Iš užsiūto darbinio siūlo galiuko suformuokite gėlės viduriukų ir keliais dygsniais pritvirtinkite gėlės centre. Štai dekoratyvinė pagalvėlė „Žiedė“ baigta.
Kibkite į darbą ir susikurkite jaukias interjero puošmenas savomis rankomis. Beje, tai ir puiki rankų darbo dovana jums brangiai moteriai bet kuria progaǃ
Kodėl naudinga išmokti megzti pirštais?
Mokslininkų įrodyta, kad mezgimas yra toks pats efektyvus streso paleidimo būdas kaip ir mankšta ar pasivaikščiojimas gryname ore. Mezgant šiais storais siūlais vamzdeliais virbalai nereikalingi. Galima megzti plikomis rankomis. Pirštų galuose esantys nervai yra susiję su smegenų dalimi, reguliuojančia žmogaus psichiką ir vidaus organų veiklą. Megzdami pirštais mes itin stipriai masažuojame juose esančius jutimo receptorius taip sumažindami psichologinę įtampą.
Ilgesnį laiką trunkantis mezgimas pirštais, mezginio akių formavimas ir glostymas suteikia daug malonių pojūčių ir gerų emocijų. O rezultatas dar ilgą laiką džiugins širdį ir įkvėps kūrybai.
Na, o jeigu stinga laiko, noro ar dar kažko, užsisakykite ją pas mus: